Skip to content Skip to footer
Łódź, Neonowa 1 (przy USC Łódź-Widzew)
(kontakt całodobowy)

Kremacja zwłok

kremacja łódźKremacja ciała osoby zmarłej jest obecnie coraz chętniej wybieranym sposobem pochówku. Ten rodzaj ostatniego pożegnania wybierają nie tylko bliscy zmarłych. Często wiele osób również jeszcze za życia wyraża w swojej ostatniej woli pragnienie, by ich pogrzeb był pogrzebem kremacyjnym. W ramach usług świadczonych przez naszą firmę również oferujemy możliwość przeprowadzenia kremacji i pochówku urnowego.

Kremacja w firmie pogrzebowej ZEUS 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudnym, pełnym bólu i żalu przeżyciem jest utrata bliskiej osoby. Dlatego też, w firmie pogrzebowej ZEUS w Łodzi oferujemy możliwość skorzystania z kompleksowej organizacji kremacji i pogrzebu urnowego, by mogli Państwo wraz z rodziną w pełni oddać się ostatniemu pożegnaniu bliskiej osoby zmarłej. 

W ramach usługi związanej z organizacją kremacji i pogrzebu kremacyjnego jesteśmy w stanie zapewnić Państwu:

  • transport ciała osoby zmarłej zmarłego do chłodni ze wskazanego przez bliską rodzinę adresu,
  • przechowanie ciała osoby zmarłej i przygotowanie go do uroczystości pogrzebowej,
  • możliwość pożegnania bliskiej osoby w komfortowej sali pożegnań,
  • przeprowadzenie kremacji
  • umieszczenie spopielonego ciała osoby zmarłej w wybranej przez rodzinę urnie,
  • przeprowadzenie pochówku w wybranym miejscu.

Sam proces kremacji przeprowadzamy każdorazowo z poszanowaniem godności osoby zmarłej, z jednoczesnym uwzględnieniem życzeń najbliższej rodziny.

Jak przebiega kremacja?

Kremacja to proces w pełni bezpieczny dla środowiska, polegający na bezdymnym i bezzapachowym spopieleniu ciała. Przygotowanie ciała osoby zmarłej odbywa się podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Przed kremacją, jak wspomnieliśmy, najbliższa rodzina ma możliwość pożegnania się ze zmarłym, a także uczestniczenia w momencie wprowadzania trumny do komory spopielenia.

Oferujemy możliwość kremacji w trumnie drewnianej lub wykonanej z innych materiałów ekologicznych. Wszelkie decyzje dotyczące wyboru trumny i odzieży dla zmarłego, a także urny, kwiatów i tabliczki podejmowane są przez bliskich. Kremacja przeprowadzana jest w temperaturze 1200°C. Trwa ok. 2h i kończy się aktem umieszczenia popiołów w urnie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kremacją i organizacją pogrzebu urnowego przez firmę pogrzebową ZEUS to prosimy o skontaktowanie się z naszymi pracownikami. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, gotowi odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości i pytania dotyczące tego rodzaju pochówku. Służymy też rzetelną poradą i fachową pomocą podczas organizacji ceremonii pogrzebowej i realizacji wszelkich związanych z nią formalnościami.